هاست سرور ایران | خرید هاست پرسرعت

بک لینک اسپم چیست؟

بک لینک اسپم چیست؟

بک لینک اسپم چیست؟خدمات آنالیز وب سایت گوگل یکی از مطمئن ترین و قدرتمندترین خدمات ردیابی محسوب می شود. اگر بخواهیم یک آمار نظارت بر وب سایت برای شما بگیریم، گوگل ابزارهای قدرتمند جهت تجزیه و تحلیل آن را دارد.متاسفانه در برخی تکنیک ها برای جلب توجه گوگل از بک لینک اسپم استفاده می شود و برای سایت خود از طریق تجزیه و تحلیل و استفاده از روش های اسپم، ترافیک بدست می آورند. اگر شما یک وبمستر، جستجوگر حرفه ای و یا یک بازاریاب محتوا هستید،در ادامه با هاست ایران همراه باشید تا یه پاسخ سوال بک لینک اسپم چیست؟ بپردازیم.

 بک لینک های اسپم چیست؟

بک لینک اسپم چیست؟بک لینک اسپم یک نوع هرزنامه است که از طریق تجزیه و تحلیل وب با استفاده از ابزار وب مستر گوگل قابل مشاهده است و معمولا مدیر وب سایت می تواند آن را ببیند. این نشان می دهد که از طریق اسپم ها می توان ترافیک جعلی و تعداد بازدید های سایت را افزایش داد که راهکار هوشمندانه و غیراخلاقی برخی از وب مسترهاست البته ناگفته نماند بسیاری از رقبا نیز برای اینکه یک سایت افت کند لینک سایت رقیب را در سایت های اسپم قرار می دهند بنابراین باید مراقب بود و هر چند وقت یکبار بک لینک های سایت را مورد بررسی قرار داد.

اگر نمیدانید ارجاع یا referrer چیست. باید بگوییم که یک لینک است که از طریق هدر HTTP اشتراک به اشتراک گذاشته می شود و مرورگر را از یک صفحه به صفحه دیگر هدایت می کند. این اطلاعات به طور کلی توسط پلت فرم تجزیه و تحلیل وب دنبال می شود و مجموعه ای از اطلاعات را در مورد مخاطبان ارائه می دهد.ارجاع یا بازگشت اسپم می تواند با هر نام یا لینکی جایگزین شود. برخی از اسپم نویسان می توانند اطلاعات یک سایت را تغییر دهند و سپس آنها را برای ترویج با درخواست های متعددی به سایت ها ارسال کنند. از آنجا که این اطلاعات توسط پلت فرم تجزیه و تحلیل دنبال می شود، در گزارش ها نشان داده می شود. اگر گزارش ها از این اطلاعات افزایش پیدا کند، به آن بازگشت اسپم می گوییم.

بک لینک اسپم چیست؟

چرا برخی از روش اسپم استفاده می کنند؟

بازهم دلیل اینکه آنها اسپم ها را وارد حساب شما می کنند، بسیار هوشمندانه است. به عنوان یک مدیر وب، احتمالا گزارش و یادداشت های خود را به صورت منظم بررسی کرده اید. اگر یک یک ارجاع را چندین بار در گزارش های خود مشاهده کردید و اطلاعی در مورد اسپم بودن آن نداشتید، احتمالا از روی کنجکاوی آن را به عنوان لینک و یا دامنه دنبال می کنید. این در حالیست که کار شما جرم تلقی می شود. آنها که با روش های حیله گری شما را به سمت فروشگاه آنلاین می برند و یا از طریق لینک های وابسته شما را فیلتر می کنند، یک کوکی و شبکه نصب می کند تا زمان خرید شما درآمد کسب کنند.

شاید تعجب کنید که چگونه منفعت کسب می کنند؟ این را در نظر بگیرید: شما فقط یکی از قربانیان هستید. دلیل دوام این اسپم ها این است که آنها بر روی حساب های هزاران نفر همین کار را انجام می دهد. به احتمال زیاد، این کار توسط اسکریپت خودکار و یک ربات انجام می شود.یک نفر با مراجعه به لینک از طریق داشبورد خود چیزی را مشاهده نمی کند، اما هزاران بازدیدکننده در یک دوره کوتاه زمانی به آن اضافه می شوند. یکی از راه های شناسایی اسپم این است که برای مشاهده گزارش، زیر مجموعه ها در داشبورد حساب کاربری تعداد اسپم ها را به ترتیب نرخ نزولی مرتب کنید. با این کار متوجه اسپم های بازگشتی و تعداد هرزنامه ها خواهید شد.

چگونه این کار بر روی من تاثیر می گذارد؟

اسپم ها به غیر از آزاردهنده بودن، به طور جدی می توانند اطلاعات تجزیه و تحلیل سایت را هم پیچیده کنند. البته این امر به اندازه وب سایت هم بستگی دارد و اینکه ترافیک به چه میزان موجب پیشبرد سایت شما می شود. برای مثال وب سایت آمازون دچار اسپم شد و چند هزار اسپم در گزارشات تجزیه و تحلیل سایت دیده شد. یک کسب و کار مستقل کمی نگران کننده است. مسئله اصلی اینجاست که می توان تجزیه و تحلیل بازاریابی را با پوشش گزارش ترافیک قانونی مختل کرد که این امر موجب نگرانی برخی از وبمسترها شده است.

مورد بدتر اینکه، درخواست های مکرر می تواند مانع از سرعت لود شدن سرور شود. اگر به دلایلی سرور شما پربار است، ممکن است بازدیدکنندگان زمان زیادی را برای باز شدن صفحه صرف کنند. که این امر به افزایش تعداد اسپم ها می انجامد و از سوی دیگر رتبه سایت در موتورهای جستجو تنزل پیدا می کند.زمانی که امنیت سایت ایجاد می شود سازندگان در برخی از مواقع از توجه به جاهای مهم غافل می شوند. شاید به درستی ندانید که چرا سازندگان اسپم از سایت شما بازدید می کنند و یا چرا درخواست های زیادی را برایتان ارسال می کنند. در واقع آنها به دنبال پیدا کردن راه های آسیب پذیرند که امنیت کافی ندارند تا بتوانند سوء استفاده کنند. این یک حالت افراطی است و البته هر چیزی امکان پذیر است.

چگونه می توانید اسپم ها را متوقف کنید؟

یکی از رایج ترین راه ها برای جلوگیری از این نوع اسپم ها، جلوگیری از آدرسهای اینترنتی مرتبط است. فایل های htaccess و فایل های مخفی در دامنه سایت ریشه دارد. این کار ممکن است در ظاهر امر کمک بزرگی در مبارزه با اسپم ها کند اما به تنهایی کافی نیست و روش ایده آلی محسوب نمی شود.یکی از دلایلی که نباید خود را بیش از حد با فایل های htaccess درگیر کنید، این است که بسیاری از ربات های ارجاع اسپم در واقع به وب سایت شما مراجعه نمی کنند. دو نوع ربات هرزنامه (اسپم) وجود دارد:یکی از دلایلی که نباید خود را بیش از حد با فایل های htaccess درگیر کنید، این است که بسیاری از ربات های ارجاع اسپم در واقع به وب سایت شما مراجعه نمی کنند. دو نوع ربات هرزنامه (اسپم) وجود دارد:شما نباید با فایل .htaccess خود را خسته کنید زیرا بسیاری از این رباتها با ارجاع Crawler اسپم به وب سایت شما نیست.

بک لینک اسپم چیست؟

انواع ربات هرزنامه

اسپم های کرالر (Crawler): یک نوع به نام اسپم های Crawler یا خزنده هستند که البته زیاد رایج نیستند. این روش شامل استفاده از وب Crawler است که شباهت زیادی به خزیدن در وب سایت دارد و در واقع نیاز است تا صفحه سایت را مشاهده کنند. می توان این نوع ربات اسپم ها را با استفاده از فایل های htacess مسدود کرد. اما دوباره تاکید می کنیم که این نوع ربات اسپم رایج نیست.

اسپم های روح یا شبح (Ghost) : نوع دوم ربات اسپم Ghost نامیده می شود. این نوع اسپم می تواند از پروتکل اندازه گیری گوگل آنالیتیکز استفاده کند. اساسا اسپم Ghost اجازه می دهند تا داده هایشان به طور مستقیم به سرورهای گوگل آنالیتیکز ارسال شود و وارد سایت شما شوند. این همان جایی است که آدرس URL سایت را مسدود می کنند و استفاده از فایل های htaccess فایده ای نخواهد داشت.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *