هاست سرور ایران | خرید هاست پرسرعت

مقایسه هاست ایرانی و خارجی

مقایسه هاست ایرانی و خارجی

یکی از پرسش های پر تکرار بسیاری از افرادی که می خواهند کسب و کار اینترنتی خود را راه اندازی کنند، مکان خرید هاست است. اینکه از بین هاست ایرانی و خارجی به سراغ کدام یک بروند و آیا اصلا تفاوتی بین هاست ایرانی و هاست خارجی وجود دارد؟!احتمالا شما هم می خواهید بدانید انتخاب هاست چه تاثیری می تواند روی سئو و رتبه بندی وب سایت شما داشته باشد. پس با ما در این مقاله از هاست ایران همراه باشید تا به مقایسه هاست ایرانی و خارجی بپردازیم.

مقایسه هاست ایرانی و خارجی

مقایسه هاست ایرانی و خارجی با توجه به سرعت بارگیری آن برای مخاطبان هدف

سرعت بارگیری وب سایت علاوه بر اینکه به ساختار و فشرده سازی های وب سایت مربوط می شود، معیاری به نام زمان پینگ یا «پینگ تایم» هم دارد. این معیار با توجه به اینکه فاصله بین سرور و کاربر وب سایت شما چقدر باشد می تواند سرعت بارگیری اولیه را افزایش یا کاهش دهد.در واقع زمانی که کاربر، آدرس وب سایت شما را وارد می کند یا از طریق جستجو در گوگل می خواهد وارد سایت شما شود، اینکه وب سایت در چند میلی ثانیه بارگیری شود، بسته به هاست ایرانی و خارجی دارد.هاست ایرانی از نظر موقعیت فیزیکی به کاربر داخلی نزدیک تر است و باعث سریع تر نمایش دادن سایت می شود. اما باید این موضوع را در نظر بگیرید که بازار هدف شما تنها به مرزهای داخلی محدود می شود یا چشم اندازهای بین المللی هم دارید. اگر می خواهید در سطح جهانی فعالیت کنید هاست خارجی می تواند انتخاب بهتری باشد.

بررسی امنیت هاست ایرانی و خارجی از نظر نگهداری اطلاعات

بخشی از امنیت اطلاعات به شرکت هاستینگ انتخابی شما مربوط می شود. اگر این شرکت به طور مستمر از اطلاعات موجود در وب سایت، نسخه های بکاپ تهیه کند، در بیشتر مواقع با خطر از دست رفتن اطلاعات مواجه نمی شوید.اما موضوعی به نام تحریم ها هم وجود دارد که این موضوع می تواند برای وب سایت های دولتی مثل سازمان ها و دانشگاه ها خطر جدی باشد. پیشنهاد معقولانه این است که وب سایت های وابسته به دولت برای اینکه درگیر اثرات تحریم نبوده و با خطر دسترسی شرکت های خارجی مواجه نباشند، از هاست ایرانی استفاده کنند.

مقایسه هاست ایرانی و خارجی از نظر پایداری سرور و دسترسی همیشگی کاربر

دسترسی همیشگی به وب سایت اهمیت بالایی دارد، به خصوص اگر در فکر تاسیس یک فروشگاه اینترنتی یا وب سایت های خدماتی باشید. در واقع مزیت کسب و کار آنلاین به همیشگی بودن آن است. پس باید به دنبال هاست پایداری بود که کاربر در هر ساعتی از شبانه روز بدون هیچ اختلالی به وب سایت دسترسی داشته باشد.از این منظر هاست های خارجی عملکرد بهتری نسبت به نمونه های ایرانی دارند. دلیل پایداری بیشتر هاست خارجی هم به ثبات در شبکه و مسیریابی ها در سرورهای خارجی مربوط است.این طور می توان گفت که در سرورهای خارجی مشکلات مربوط به اینترنت کمتر است.

ساختار شبکه در کشورهای خارجی پر سرعت و منظم تر است و از سخت افزارهای استاندارد در آنها استفاده می شود.اما در زمان انتخاب بین هاست ایرانی و خارجی باید یک موضوع دیگر را هم در نظر بگیرید. در دسترس بودن وب سایت علاوه بر سخت افزارهای قدرتمند شبکه ای وابسته به شرایطی مثل تحریم است. به عنوان مثال زمانی که دسترسی به اینترنت بین المللی امکان پذیر نباشد، وب سایت با هاست خارجی در اختیار کاربر نیست.در حالی که استفاده از دیتاسنترهای ایرانی نگرانی بابت تحریم و این عدم دسترسی ها را ایجاد نخواهد کرد. همچنین زمانی که هاست ایرانی را انتخاب کرده باشید موادری مثل توقیف یا ضبط سرور هم مشکلی برای وب سایت شما ایجاد نمی کند.

انتخاب از میان هاست ایرانی و هاست خارجی با توجه به معیارهای سئو

مقایسه هاست ایرانی و خارجی

یکی از نگرانی های مدیران در زمان انتخاب از بین هاست ایرانی و خارجی این است که موقعیت سرور می تواند روی رتبه بندی آنها تاثیر بگذارد؟!برای پاسخ دادن به این سوال هم باید از دو جنبه به هاست ایرانی و هاست خارجی نگاه کنیم. از آنجایی که موقعیت موتورهای جستجوگر در خارج از کشور است، هاست خارجی می تواند اطلاعات را سریع تر ایندکس کند. این موضوع در رتبه بندی وب سایت موثر است.اما از طرفی سئوی یک وب سایت به پایداری و سرعت بارگیری آن هم مربوط می شود. در واقع زمانی که در اثر تحریم ها وب سایت در دسترس کاربر نباشد، یک امتیاز منفی برای سئو تلقی خواهد شد.
اگر هاست ایرانی را انتخاب می کنید باید بدانید که: سرعت دسترسی به سایت مهم ترین معیار برای موتورهای جستجوگر است. این سرعت برای کاربر خارجی یا موتورهای جستجو کمتر می شود که می تواند یک امتیاز منفی باشد.اگر بیشتر کاربران شما ایرانی هستند، سریعا به وب سایت دسترسی پیدا می کنند که امتیاز مثبتی برای وب سایت خواهد بود. از آنجایی که موقعیت سرور با موقعیت وب سایت یکسان است، ممکن است از نظر محلی کردن کسب و کار هم امتیازی از جانب گوگل دریافت کنید.

بهترین هاست برای وب سایت های خرید یا دانلود

یکی از معیارهایی که در زمان انتخاب بین هاست ایرانی و خارجی نباید فراموش کنید، امتیازهای مثتبی است که هاست ایرانی به شما می دهد.
اگر وب سایتی دارید که کاربران از آن خرید می کنند و از درگاه پرداخت الکترونیک استفاده می کنید، هاست ایرانی انتخاب بهتری است. چرا که این پرداخت ها مربوط به داخل کشور بوده و با استفاده از هاست ایرانی می توانید سرعت بیشتری در اختیار کاربران قرار دهید.از طرف دیگر اگر وب سایت شما دانلود انواع فایل ها را دنبال می کند، باز هم هاست ایرانی انتخاب هوشمندانه تری برای شماست. زیرا سرعت دانلود کاربر بیشتر بوده و رضایت بیشتری از کسب و کارتان خواهد داشت.

پینگ، آپتایم و قطعی های اعصاب خورد کن

گیمر ها با کلمه پینگ خیلی آشنا هستند در اصل پینگ به ما میگویند که تجهیزات و کل سیستم در چه وضعیتی است آیا سرعت خوبی رو تجربه میکنیم یا نه؟این پینگ معمولا با نزدیک بودن به سرور آمار بهتری را به ما نشان میدهد.وقتی یک مشکلی پیش می آید و حتی لحضه ای هاست قطع میشود یا برای مدتی قطعی وجود دارد بسته به میزان قطع شدن پارامتر آپتایم به میدان می آیند که از ۱۰۰ امتیاز میدهد و هر چه قطع شدن بیشتر باشد این عدد کمتر میشود.اصلا فکر نکنید ممکن است آتایم اختلاف های زیادی داشته باشد نه شاید تفاوت ها نهایت ۱ درصد باشد یعنی یک هاست ۹۸ و یک هاست ۹۹ باشد ولی همین یک درصد به شدت در میزان زنده بودن سایت شما اثر دارد.در مورد آپتایم هاست های خارجی معمولا رتبه بهتری میگیرند چون قانون بین المللی و مشتری مداری آن ها به این صورت است که حتما آپتایم باید در بهترین حالت خودش باشد.

برای بررسی و فهمیدن آپتایم هاست خودتان میتوانید از uptimerobot.com استفاده کنید.به این صورت که این ربات را به سادگی به سایت خودتان وصل میکنید و هر ۵ دقیقه به سایت شما سر میزد اگر قطعی داشته باشید به شما اطلاع میدهد و در آخر به شما از نظر آپتایم امتیاز میدهد.و یک نکته جدید هم که قبلا شاهدش بودید با قطعی های اینترنت سراسری کشور دسترسی به تمام هاست های خارج از ایران قطع شد و سایت های موجود در هاست ایرانی همگی بدون مشکل اجرا میشدند البته این آنچنان دلیل خیلی خوبی برای انتخاب هاست ایران نیست چون معمولا اکثر کاربران از گوگل وارد وبسایت ما میشوند و افراد کمی آدرس مستقیم مارا وارد میکنند.

انتخاب هاست با توجه به قیمت آن

آخرین نکته ای که باید اشاره کنیم به قیمت هاست ایرانی و خارجی مربوط می شود. برای خرید هاست خارجی باید هزینه ها را با استفاده از یکی از ارزهای رایج بپردازید. بنابراین خرید هاست خارجی می تواند هزینه بیشتری برای شما داشته باشد؛ اما هاست ایرانی گزینه ارزان تری خواهد بود.البته نباید این نکته را فراموش کرد که قیمت اتصال به اینترنت و پهنای باند در ایران به نسبت کشورهای دیگر گران تر است و این موضوع می تواند قیمت تمام شده هاست ایرانی را بیشتر از تصورتان کند.در واقع اگر نگاه کلی تری داشته باشیم، هاست خارجی با توجه به سخت افزارهای به کار رفته در آن و کیفیتی که دارد، از نظر هزینه برای وب سایت مناسب تر است. اما باید نوسانات ارزی را هم در این زمینه پذیرفت.

مقایسه هاست ایرانی و خارجی از نظر تحریم و قانون کپی رایت

مقایسه هاست ایرانی و خارجی از نظر تحریم و قانون کپی رایت،در خارج از ایران قانون کپی رایت به شدت رعایت میشود پس اگر شما با هاست خارج از ایران اقدام به درج نرم افزار های لایسنس دار که کرک شده اند یا موارد نال و هر چیزی که قانون کپی رایت را نقض میکند ممکن است سایت شما بدون اخطار قطع شود.و ممکن است نسبت به موضوع سایت شما که اگر موضوع خاصی باشد و این از نظر قوانین بین الملل تحریم به حساب بیایید نیز سایت شما از دست برود.این تفاوت هاست ایران و خارج در این دو موضوع که اولی سایت های دانلود نرم افزار و دومی بیشتر سایت های دولتی و.. هاست باعث میشود ایران امتیاز ۱۰۰ درصد را دریافت کند.

 

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *