هاست سرور ایران | خرید هاست پرسرعت

میزبانی وب

میزبانی وب

در این مقاله از هاست سرور ایران تصمیم داریم میزبانی وب و ویژگی های یک هاست مناسب را به شما معرفی کنیم. اما میزبانی وب چیست؟ به طور کلی برای اینکه بتوانیم اطلاعات خود را در اینترنت منتشر کنیم، نیاز به فضایی مشخص برای حفظ و نگهداری آن اطلاعات داریم. میزبانی وب بستری آنلاین است که امکان ذخیره سازی و انتشار اطلاعات و برنامه های کاربردی را برای شما فراهم می کند. در واقع زمانی که یک کاربر آدرس سایت شما را در مرورگر خود جستجو می کند، به سروری که اطلاعات شما روی آن قرار دارد متصل می شود. در نتیجه می تواند تمامی اطلاعات سایت شما را مشاهده نماید. این در واقع ساده ترین تعریفی است که می توان به کمک آن اصطلاح میزبانی وب را توضیح داد. زمانی که شما سرویس هاست یکی از شرکت های فعال در این حوزه را تهیه می کنید، در اصل بخشی از فضای سرورهای آنها را موقتا به خود اختصاص می دهید. در نتیجه می توانید تمامی فایل ها و اطلاعات ضروری وب سایت خود را در آن فضا نگهداری کنید.

اولین گامی بعد از انتخاب نام دامنه سایت، انتخاب میزبانی و خرید هاست مناسب است. چون با داشتن یک میزبانی وب قدرتمند می توانید فضای لازم برای ذخیره فایل ها، اطلاعات و دیتابیس های مهم را داشته باشید. علاوه بر آن زمانی که فردی آدرس سایت شما را در مرورگر جستجو می کند، به سرعت به سروری که هاست شما روی آن قرار دارد متصل شده و سایت شما را مشاهده می کند. همه این عوامل در کنار هم باعث می شوند که انتخاب یک هاست مناسب به موضوع حائز اهمیتی تبدیل شود. فراموش نکنید که شما باید هاستینگی را انتخاب نمایید که با برنامه ها و نیازهای شما بیشترین همخوانی ممکن را داشته باشد. در این مقاله از هاست سرور ایران مهم ترین ویژگی هایی که باید برای انتخاب یک میزبانی وب مناسب در نظر داشته باشید را به شما معرفی خواهیم کرد.

میزبانی وب

انواع مختلف سرویس های میزبانی وب

سرویس میزبانی وب اشتراکی

در میان انواع مختلف میزبانی وب موجود در بازار، هاست اشتراکی را می توان رایج ترین آنها دانست. چون به نظر کاربران این نوع هاست در مقایسه با سایر آنها از قیمت پایین تری برخوردار بوده و کار با آن به نسبت راحت تر از کار با سایر آنهاست. شرکت های هاستینگ برای ارائه هاست اشتراکی یک سرور قدرتمند را تهیه و بعد از نصب سیستم عامل و کنترل پنل آن را به چندین قسمت تقسیم می کنند. به این ترتیب n هاست اشتراکی به وجود می آید و مشتریان با خرید هر یک از آنها می توانند برای خودشان یک وب سایت داشته باشند.معمولا به افراد توصیه می شود که کار خود را با میزبانی وب اشتراکی آغاز نمایند که قیمت به نسبت پایین تری دارند. اما اگر می خواهید یک وبسایت بزرگ را راه اندازی نمایید یا ترافیک خود را افزایش دهید یا حتی اگر بخواهید برنامه نویسی های خاصی را روی سرور داشته باشید، باید بدانید هاست اشتراکی نمی تواند گزینه مناسبی باشد. هاست ایران یکی از سرویس های شرکت میزبان فا است که در حوزه هاست اشتراکی قرار می گیرد. مزایا و قابلیت های هاست ایران برای افرادی که به تازگی سایت خود را راه اندازی کرده اند، بسیار مناسب می باشد.

سرویس میزبانی وب اختصاصی

سرور اختصاصی برای کسانی که به دنبال قدرت، سرعت، پایداری و کیفیت بالا می باشند، انتخاب مناسبی است. در حقیقت شرکت های بزرگ یا در حال توسعه که قرار است ترافیک بالایی را داشته باشند، نیاز به یک سرور اختصاصی دارند. زمانی که شما اقدام به خرید یک سرور اختصاصی می نمایید، در اصل یک سرور کامل را خواهید داشت. این سرور تنها مختص به سایت شما است و مثل هاست اشتراکی قرار نیست به چندین قسمت تقسیم شود. در صورت خرید میزبانی وب اختصاصی می توانید با توجه به نیاز خود تنها یک سایت مشخص را روی سرور مخصوص خود قرار دهید یا اینکه چندین سایت را مدیریت نمایید. در میزبانی وب مجازی شما قدرت عمل بیشتری در کنترل سایت خود خواهید داشت. در اصل کنترل کامل آن سرور بر عهده خود شما خواهد بود و به هر طریقی که مایل هستید می توانید در آن تغییر ایجاد نمایید. چون تمامی منابع و امکانات آن تنها در اختیار شخص شما قرار می گیرد. پس می توانید مثل یک کارشناس سرور دسترسی کاملی روی سخت افزارها و نرم افزاهایی که روی آن قرار می گیرد، داشته باشید.

سرویس میزبانی وب مجازی

در سرور مجازی (VPS) همان ویژگی های سرور اختصاصی را در اختیار دارید. در میزبانی وب مجازی شرکت ارائه دهنده خدمت اصطلاحا یک پارتیشن جدا روی سرور خود را در اختیار شما قرار می دهد. این بدین معنا است که شما یک فضای کاملا اختصاصی با منابع بالاتر از یک هاست معمولی را روی سرور خواهید داشت. قیمت پایین تر سرور مجازی نسبت به سرور اختصاصی یکی از فاکتورهای انتخاب آن قلمداد می شود.

سرویس میزبانی وب ابری

هاست ابری یا کلود معمولا به عنوان قابل اعتمادترین نوع سرویس میزبانی وب شناخته می شود. در اصل در میزبانی وب ابری شما با خوشه ای از سرورها رو به رو هستید که فایل ها و منابع شما روی این سرورها قرار می گیرند. بدین ترتیب هر زمان که یکی از سرورها شلوغ است یا دچار مشکل می شود، ترافیک شما به صورت اتوماتیک به سرور دیگری در همان خوشه منتقل خواهد شد. به همین دلیل می توانید این اطمینان را داشته باشید که به معنای واقعی کلمه هیچگونه قطعی را در سایت خود تجربه نخواهید کرد.

سرویس میزبانی وب وردپرس

میزبانی وب وردپرس یکی از سرویس های بسیار قدرتمندی است که انحصارا توسط شرکت میزبان فا به کاربران ارائه داده می شود. تمامی افرادی که به دنبال یک هاست قدرتمند و فوق حرفه ای برای سایت خود هستند، می توانند از این سرویس استفاده نمایند. همانطور که پیش تر گفته شد استفاده از هاست اشتراکی برای سایت هایی که در حال توسعه هستند بعد از مدتی کمی دشوار می شود. چرا که چنین هاستی قدرت و سرعت لازم را به آنها ارائه نمی دهد. معمولا در چنین مواقعی شرکت های هاستینگ سرور اختصاصی یا مجازی را به کاربران خود پیشنهاد می دهند. اما موضوع این است که این سرورها گران بوده و استفاده از آنها به دانش کافی در زمینه هاست و برنامه نویسی نیاز دارد. شرکت میزبان فا سرویسی را ارائه نموده که تمامی صاحبان وب سایت های وردپرسی می توانند با هزینه ای پایین و با منابع لیمیت نشده آن را تهیه نمایند. در این میزبانی وب مخصوص میزبان فا، یک سرور قدرتمند به قسمت های بسیار کمی تقسیم می شود که هر یک از این قسمت ها در اختیار یک وب سایت قرار می گیرد. ویژگی بسیار مهم هاست وردپرس نیز دقیقا همین است. به دلیل پایین بودن تعداد سایت های قرار گرفته روی یک سرور، شما می توانید قابلیت های یک سرور اختصاصی را با قیمت پایین تری تجربه کنید از طرفی کاربر ملزم به مدیریت سرور و کانفیگ آن نیست . میزبانی وب وردپرس میزبان فا برای کسانی مناسب است که می خواهند سرعت، پایداری و سازگاری بالا را در کنار هم داشته باشند.

ملاک های انتخاب یک میزبان وب مناسب

میزبانی وب

فضا

فضا نقش بسیار مهمی در انتخاب سرویس هاست دارد. معمولا سرویس هایی که در اختیار افراد قرار می گیرند به ویژه میزبانی وب اشتراکی محدودیت فضا دارند. به همین دلیل باید در هنگام خرید هاست به این نکته توجه کافی داشت. چرا که در زمینه بحث بکاپ گیری از محتوای سایت، داشتن فضای کافی بسیار اهمیت دارد. همچنین اگر شما شرکتی در حال توسعه هستید، مشخصا کمبود فضا در آینده می تواند برایتان مشکل ساز باشد.

وب سرور

وب سرور رابط میان کاربر و سرور میزبان است. قدرت وب سرور تاثیر بسزایی در پردازش و انتقال داده ها دارد. Lite Speed و Nginx از وب سرورهای بسیار مناسب حاضر در بازار کنونی است.

پهنای باند

میزان اطلاعاتی که از سایت شما به سیستم بازدید کننده فرستاده می شود را با نام پهنای باند می شناسیم. پهنای باند روی سرعت آپلود شدن مطالب و عکس های سایت برای مخاطبین سایت شما تاثیر می گذارد. هر چقدر که پهنای باند بیشتر باشد، سرعت نیز بالاترخواهد بود.

کنترل پنل

به رابط گرافیکی که توسط شرکت هاستینگ برای مدیریت هاست ارائه داده می شود، کنترل پنل گفته می ش