هاست سرور ایران | خرید هاست پرسرعت

نرم افزار مانیتورینگ سرور برای مدیریت بهتر سرور ها

نرم افزار مانیتورینگ سرور برای مدیریت بهتر سرور ها

مانیتورینگ سرور چیست؟ دنیای تجارت با رشد سریع، سرور را برای سازمان های کوچک و بزرگ ضروری کرده است. یک کسب و کار به یک اتصال شبکه قوی و سرورهای قدرتمند برای نگهداری، دسترسی و انتقال همه داده‌ها و فایل‌ها نیاز دارد. با این حال، سرورها نیاز به نظارت و ردیابی مداوم دارند. برای این کار باید نرم افزاری داشته باشید که سرور شما را مانیتور کند. مانیتورینگ سرور چیست؟ نرم افزار مانیتورینگ سرور بار زیرساخت CPU، رم، فایروال، سنسور، پهنای باند، نرخ خطا، شبکه، استفاده از فضای دیسک، سوئیچ، روتر و دسترسی از راه دور را نظارت می‌کند. در این مقاله شما را با نرم افزار مانیتورینگ سرور برای مدیریت بهتر سرور ها آشنا خواهیم شد با هاست ایران همراه باشید .

مانیتورهای متن باز چیست؟

در صورت داشتن و یا خرید سرور، برنامه های مانیتور برنامه های ویژه ای هستند که ترافیک روی سرور را تجزیه و تحلیل می‌کنند و سپس گزارش‌ها را بر روی آن توسعه می‌دهند. چنین برنامه هایی درک داده‌ها را آسان تر می‌کنند. همچنین، این مانیتورهای منبع باز می‌توانند در کل سرور اجرا شوند و هر خط کد و داده را بررسی کنند تا اشکالات را پیدا کنند و پیشنهاداتی برای رفع آن ارائه دهند.مانیتورینگ سرور منبع باز مجهز به ویژگی هایی است که داده های به اشتراک گذاشته شده در سرور را نظارت می‌کند و سپس برای افزایش امنیت گزارش‌ها را پیگیری می‌کند. با استفاده از این برنامه ها، کاربران می‌توانند خرابی‌ها را پس از خرید vps و یا خرید سرور اختصاصی و یا انواع دیگر سرورها نظیر سرور hp بررسی کنند و به درخواست های سرویس پاسخ ارسال کنند.

ابزارهای مانیتورینگ سرور

نرم افزار مانیتورینگ سرور برای مدیریت بهتر سرور ها

Prometheus

یکی از نرم افزار مانیتورینگ سرور برای مدیریت بهتر سرور ها Prometheus می باشد ، Prometheus یک ابزار منبع باز است که بر ساده کردن مدیریت سرور و آپتایم سرور تمرکز دارد. این ابزار از چندین زبان پشتیبانی می‌کند و کدنویسی و کار به زبان های مختلف را برای کاربران آسان تر می‌کند. این ابزار بر افزایش مشتری تمرکز می‌کند و برای همین، کتابخانه های سفارشی را در اختیار کاربران قرار می‌دهد که حاوی کدهای چندین فرآیند است و استقرار را آسان تر می‌کند.مزایا:مانیتور منبع باز ، ادغام های چندگانه معایب:پیچیده برای استفاده برای مبتدیان.

Zabbix

یکی از نرم افزار مانیتورینگ سرور برای مدیریت بهتر سرور ها Zabbix می باشد ، Zabbix ابزاری برای مدیریت کارآمد اطلاعات سرور و سپس تولید گزارش های تحلیلی به صورت ایمن است. این دستگاه مجهز به ویژگی های پیشرفته ای مانند ادغام های متعدد برای خودکارسازی یک سری از وظایف است که می‌تواند در زمان زیادی برای کاربران صرفه جویی کند. این ابزار تکنیک استقرار بهتری دارد که تضمین می‌کند کد روی سرور مستقر شده و احتمال خرابی وجود ندارد.مزایا : تشخیص قدرت ، متریک (Metric meter)معایب: بینش معماری ارائه نمی‌دهد ، Server and Application Monitor

Nagios

یکی از نرم افزار مانیتورینگ سرور برای مدیریت بهتر سرور ها Nagios می باشد Nagios ابزار مؤثری است که مدیریت درخواست‌های خدمات را برای کاربران آسان‌تر می‌کند. این ابزار مجهز به تکنیک پاسخ به مشکل است که به شما این امکان را می‌دهد که مشکلات وب سایت را برطرف کرده و سایت را کارآمدتر کنید. این ابزار قابلیت‌های زیرساخت را مشاهده می‌کند و به کاربران اجازه میدهد تا زمان پاسخگویی طولانی را برطرف کنند.این ابزار دارای یک پلت فرم پایدار است که کارایی خوب را تضمین می‌کند و همچنین دارای یک زیرساخت قابل گسترش است که ساختار کار را سریع می‌سازد.

امکانات: این ابزار مجهز به مانیتورینگ ویندوز است که به کاربران امکان مدیریت تجزیه و تحلیل و استخراج داده‌ها از وب سایت را می‌دهد. مانیتورینگ لینوکس با سرورهای لینوکس یا اوبونتو می‌تواند به راحتی تعداد زیادی درخواست را مدیریت کند.  از طریق ویژگی مانیتورینگ سرور، کاربران می‌توانند درخواست‌های خدمات را مدیریت کرده و گزارش‌های داده را برای آن ایجاد کنند. قابلیت مانیتورینگ اپلیکیشن به استخراج داده‌ها از اپلیکیشن و مدیریت ترافیک دریافتی از آن کمک می‌کند.

قابلیت مانیتورینگ پایگاه داده این اپلیکیشن به کاربران امکان استخراج و عملیات همزمان داده‌ها را می‌دهد.ویژگی Log monitoring تمام گزارش‌ها و ورودی‌های داده‌ها را مدیریت می‌کند. این ابزار معیارها و پروتکل‌ها را برای تولید گزارش مدیریت می‌کند. از یک API اسکریپت قدرتمند برای انجام آسان عملیات استفاده می‌کند.یک زیرساخت نمای کامل برای مدیریت معماری و شبکه‌ها را فراهم می‌کند. این ابزار دارای فناوری تشخیص سریع برای رفع خرابی صفحه وب و سایر مشکلات است. این ابزار اعلان‌ها و هشدارهایی را تولید می‌کند که شما را با گزارش های سرور به روز می‌کند.

Observium

Observium ابزاری است که به شما این امکان را می‌دهد تا ترافیک سرور را نظارت کنید و از یکپارچه سازی API برای افزایش کیفیت کار خود استفاده کنید. این ابزار از سیستم های حسابداری مختلف مانند IP SLA، Pseudowire و معیارهای QoS مبتنی بر کلاس استفاده می‌کند.امکانات:به روز رسانی‌ها و اصلاحات را در زمان واقعی دریافت کنید. تعداد نامحدودی از دستگاه ها، حسگرها و پورت های نظارت شده، به شما این امکان را می‌دهد تا با چندین دستگاه به سرعت کار کنید.این ابزار دارای یک ویژگی کشف خودکار کامل است که به دست آوردن معیارها و حفظ رکورد دستگاه های پشتیبانی شده را آسان تر می‌کند.از طریق یک سری پروتکل های کشف به نقشه برداری شبکه دست یابید.ویژگی هشدار پیشرفته مانند Syslog، حالت، و تغییر آستانه. ویژگی شگفت انگیز یک سیستم حسابداری ترافیک برای ایجاد گزارش و نگهداری سوابق.

Riemann

Riemann یک ابزار منبع باز است که کاربران می‌توانند به راحتی آن را مطابق با نیاز خود تغییر دهند و این ابزار برای کارآمد بودن به حداقل تنظیمات دستگاه نیاز دارد. این ابزار در اولین فرصت به شما هشدار می‌دهد که سرور با مشکلاتی روبرو شود و دسترسی مستقیم برای حل مشکل را در اختیار شما قرار می‌دهد.امکانات:رابط تعاملی که تمام داده های مورد نیاز را در یک حرکت نمایش می‌دهد.ویژگی هایی مانند هشدارهای تلفن، پیامک و ایمیل را برای کار موثر در اختیار کاربران قرار می‌دهد.نمودارهایی را ارائه می‌دهد که درک گزارش های پیچیده را آسان تر می‌کند. این ابزار پروتکل های مختلف را ادغام می‌کند و کل ارتباط را فشرده، سیم سریع و قابل حمل می‌کند.این ابزار به شما این امکان را می‌دهد که یک سری از حالت های پرس و جو را مشخص کنید و آنها را در پایگاه داده اجرا کنید تا بهترین نتیجه را داشته باشید.

EventSentry

eventSentry ابزاری است که گزارش‌های متریک را مطابق با نیاز شما ارائه می‌کند و این دلیل اصلی مجوز آن بر اساس هر میزبان است. این ابزار به شما اجازه می‌دهد تا چندین جنبه از سرور را تجزیه و تحلیل کنید. همچنین شما را قادر می‌سازد تا تمام اطلاعات مورد نیاز را برای پردازش داده‌ها و تولید نتایج کارآمد جمع آوری کنید.امکانات: این ابزار هشدارهای بلادرنگ را در اختیار کاربران قرار می‌دهد و غلبه بر مشکلات و رفع آنها را در اولین فرصت برای آنها آسان تر می‌کند. داشبوردهای انعطاف پذیری را برای بهبود گردش کار ارائه می‌دهد.  API گزارش‌دهی آرام و مؤثر، ادغام و همگام‌سازی داده‌ها را آسان‌تر انجام می‌دهد.عادی سازی و همبستگی گزارش رویداد را فراهم می‌کند. داده های نامحدود را با همان قیمت ذخیره کنید. این ابزار در مقایسه با سایر ابزارهای لیگ ارزان است. پشتیبانی از ایمیل و تلفن را برای کاربران فراهم می‌کند.

Sensu

Sensu در دو نسخه عرضه می‌شود: نسخه استاندارد و نسخه Sensu Go که بر ارائه نیازهای مختلف کاربران تمرکز دارد. این ابزار استراتژی های موثر نظارت بر سلامتی را ارائه می‌دهد، زیرا این ابزار دارای ویژگی های عالی پیاده سازی اسکریپت سفارشی است. این ابزار افزونه‌ها را ادغام می‌کند و اطلاعات متریک را برای ایجاد گزارش های دقیق جمع آوری می‌کند.امکانات:ویژگی های مختلف یکپارچه کار را آسان تر می‌کند، مانند Splunk، ElasticSearch، ServiceNow، و بسیاری دیگر. این ابزار بسیار امن است، با ویژگی های پیشرفته مانند دایرکتوری فعال.این ابزار فرآیند شناسایی عامل را خودکار می‌کند، که به ایجاد لیستی از همه کاربران کمک می‌کند. این ابزار دارای تأیید PKI خارجی با پشتیبانی CRL است. این ابزار کار و مقیاس پذیری را با استفاده از یک فروشگاه داده های سازمانی کارآمد افزایش می‌دهد. این ابزار بر تقویت گردش کار نظارت برای پیکربندی st-based service تمرکز دارد.

Datadog

نرم افزار مانیتورینگ سرور برای مدیریت بهتر سرور ها

Datadog Infrastructure Monitoring وضعیت عملکرد اجزای زیرساخت شما را، هم در فضای ابری و هم در محل، مشاهده می‌کند. Datadog هزاران معیار زیرساخت خارج از جعبه دارد که می‌توانید از آنها برای مشاهده سلامت پشته برنامه، کانتینرها، پلت فرم مجازی سازی و موارد دیگر استفاده کنید. این ابزار از یک عامل منبع باز برای پشتیبانی از بیش از ۴۵۰ ادغام، از جمله پشته های محبوب مانند Kubernetes، Docker و Apache Kafka استفاده می‌کند.با نظارت بر زیرساخت Datadog، داشبوردهای تلفیقی را دریافت می‌کنید که سلامت زیرساخت را به شما نشان می‌دهند، با گزینه‌ای که می‌توانید وضعیت هر میزبان را بررسی کنید.تشخیص خودکار ناهنجاری‌ها و مکانیسم هشدار هوشمند را فراهم می‌کند.

Nagios XI

Nagios یکی از قدیمی‌ترین ابزارهای نظارت بر زیرساخت است که هم به عنوان یک ابزار منبع باز (Nagios Core) و هم به عنوان یک راه حل سازمانی پولی (Nagios XI) موجود است. Nagios Core مبتنی بر لینوکس است و به دلیل معماری آن بسیار محبوب است، زیرا هسته را می‌توان از طریق پلاگین‌های سفارشی رسمی و توسعه یافته توسط جامعه گسترش داد.می‌توانید از Nagios برای نظارت متمرکز بر برنامه‌ها، معیارهای سیستم، سیستم عامل‌ها و سایر اجزای زیرساخت استفاده کنید.قابلیت‌های گزارش‌دهی گسترده آن، مانند گزارش‌های در دسترس بودن و گزارش‌های تاریخی که می‌توان با استفاده از افزونه‌های شخص ثالث گسترش داد، یکی دیگر از نکات برجسته است.Nagios یک معماری چند مستاجر با پیکربندی نمای خاص کاربر ارائه می‌دهد، به شما کمک می‌کند تا قطعی‌ها را سریع تشخیص دهید، و از طریق ایمیل یا پیامک به شما هشدار می‌دهد که مشکلی پیش بیاید.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *