هاست سرور ایران | خرید هاست پرسرعت

هاست ویندوز چیست؟

هاست ویندوز چیست؟

در این مقاله بر آن شدیم تا بررسی کنیم‌ هاست ویندوز چیست.‌ هاست ویندوز به وب‌سایت‌هایی گفته می‌شود که از طریق سیستم عامل ویندوز میزبانی می‌شوند. میزبانی ویندوز به دلیل داشتن ویژگی‌های مدیریت قدرتمند، مقیاس‌پذیری و قابلیت اطمینان، به طور گسترده‌ای شناخته شده است و علاوه بر این، برای معرفی مشاغل در اینترنت نیز محبوب است. در واقع برای آن که بدانید‌ هاست ویندوز چیست، باید گفت هاست ویندوز سرویسی است که اگر برنامه‌ای برای استفاده از برنامه‌های خاص مایکروسافت مانند صفحات سرور فعال (ASP) دارید و همچنین برنامه‌ای برای توسعه وب سایت خود با مایکروسافت فرانت پیج دارید، باید به آن مراجعه کنید. در رابطه با پایگاه داده، MS SQL با هر محیط میزبانی سازگار است، اما پایگاه داده MS Access فقط توسط‌ هاست ویندوز ارائه می‌شود. در این مقاله از ایران هاست به شما خواهیم گفت‌ هاست ویندوز چیست؟ و مزایای آن آشنا خواهیم شد.

هاست ویندوز چیست؟

هاست ویندوز یکی از محبوب‌ترین خدمات میزبانی وب است که به دلیل ویژگی‌های فنی عالی آن اولویت اصلی بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌های تجاری است. اما قبل از درک جزئیات میزبانی ویندوز، باید بدانیم که میزبانی ویندوز چیست؟تا آنجا که به انواع خدمات میزبانی مربوط می‌شود، انتخاب زیادی وجود ندارد زیرا برای خرید هاست تنها دو نوع میزبانی اصلی وجود دارد،‌ هاست ویندوز و‌ هاست لینوکس و به‌نوعی بقیه میزبانی‌ها از هاست‌ لینوکسی ایجاد می‌شوند. یکی از محبوب‌ترین و متداول‌ترین بحث‌های فنی در مورد این است که کدام سیستم عامل بهتر است، لینوکس یا ویندوز. اگرچه هر دو نوع میزبانی مزایا و معایب خاص خود را دارند، هر دو در تحلیل شانه به شانه محبوب هستند.

خرید‌ هاست ویندوز دارای نقاط قوت خاصی است که علیرغم عقب ماندن از لینوکس در تعدادی از جنبه‌ها، به عنوان یک سیستم میزبانی برتری دارد. در طول سال‌ها به لطف جذابیت و بازار انبوه آن، برنامه‌های خود را در بسیاری از جنبه‌ها تغییر داد و به عنوان یک سیستم میزبانی، از بسیاری از زبان‌های برنامه نویسی که قبلا غیرممکن تصور می‌شد، پشتیبانی می‌کند و همچنان به تکامل خود ادامه می‌دهد.در حال حاضر بر روی سرورهای اکثر شرکتهای میزبانی وب، دو نوع‌ هاست ویندوز ایران و‌ هاست ویندوز خارج از ایران ارائه می‌شود. .در اکثر شرکت‌های‌ هاستینگ، کنترل پنلی که برای هاست ویندوز در نظر گرفته می‌شود، پلسک می‌باشد.

سرور مجازی ویندوز چیست؟

VPS یا سرور خصوصی مجازی مخفف Virtual Private Server است. سرور VPS یکی از محبوب‌ترین سرویس‌های میزبانی است که می‌توانید برای وب سایت خود انتخاب کنید. در سرورهای مجازی از فناوری مجازی سازی برای ارائه منابع اختصاصی (خصوصی) روی سروری با چندین کاربر استفاده می‌کند. شما می‌توانید پس از خرید VPS، سرور خود هر سیستم عاملی را که نیاز دارید، استفاده کنید. سرور مجازی ویندوز سروری است که بر مبنای سیستم عامل ویندوز پیکربندی شده است. همانطور که میدانید وب سرورهای مختلفی ارائه شده که بهترین آن‌ها IIS و آپاچی می‌باشند.  وب سروری که روی ویندوز استفاده می‌شود معمولا IIS می‌باشد.

مزایای‌ هاست ویندوز

هاست ویندوز چیست؟

دو سیستم عامل بزرگ برای میزبانی، سرورهای میزبانی وب لینوکس و سرورهای میزبان وب ویندوز هستند، اگرچه همچنان بحث داغی در بسیاری از محافل بر سر برتری آنها مخصوصا در حوزه میزبانی وب وجود همواره داشته است. از این گذشته، انتخاب سیستم عامل (OS) شما می‌تواند بر نحوه عملکرد سرور و نحوه تعامل شما با آن تأثیر بگذارد.در برخی موارد، ممکن است تفاوت بین استفاده از هر یک از سیستم عامل‌ها در سرور خود را متوجه نشوید. با این حال، اگر به دنبال راه‌اندازی و خرید سرور هستید یا اینکه از یک سرور اختصاصی استفاده می‌کنید، احتمالاً به جزئیات بیشتری، از جمله اینکه کدام پلتفرم برای استفاده شما مناسب‌تر است، اهمیت می‌دهید.در این مقاله، ما در مورد اینکه چرا باید به سیستم عاملی که سرور شما استفاده می‌کند اهمیت دهید، و نحوه تصمیم‌گیری صحیح بین گزینه‌های میزبانی لینوکس و ویندوز و مزایا و معایب آن بحث خواهیم کرد.

سادگی و راحتی

مایکروسافت ویندوز پیشرفت‌ها و تغییرات زیادی را ایجاد کرده است که استفاده از آن را آسان تر می‌کند. هنگام استفاده از یک برنامه طراحی وب محبوب، داشتن میزبانی ویندوز کار را بسیار آسان می‌کند. برنامه‌های میزبانی وب ویندوز واقعاً قابل درک بوده و کار کردن با آن ساده است. این به این دلیل است که اکثر کاربران در سراسر جهان به خوبی با سیستم عامل ویندوز آشنا هستند. در حین استفاده از میزبانی وب سایت مبتنی بر ویندوز، نیازی به یادگیری زبان فنی جدید مربوط به اینترنت نیست. همچنین اگر قصد دارید برنامه‌های مبتنی بر ویندوز را توسعه دهید، پلتفرم ویندوز بیشتر پیشنهاد می‌شود، زیرا لینوکس از برنامه‌های ویندوز پشتیبانی نمی‌کند.

استفاده از دیتابیس MsSQL و برنامه های تحت ویندوز

سرورهای میزبان ویندوز دارای پایگاه داده مایکروسافت ویندوز (غیر از لینوکس) هستند. سرورهای میزبانی ویندوز در مقایسه با پایگاه داده MySQL که از انواع دیگر میزبانی استفاده می‌شود، جمع آوری داده‌های بیشتری را ارائه می‌دهند.پلتفرم میزبانی ویندوز برای اکثر وب سایت‌هایی که از دات نت و ویژوال بیسیک استفاده می‌کنند خوب است. پلتفرم میزبانی ویندوز، امکانات خوبی را در اختیار چنین وب سایت‌هایی قرار می‌دهد تا با استفاده از دات نت و ویژوال بیسیک اقدام به ساخت صفحات وب کنند.همچنین وب سایت‌هایی که از ASP (Active Server Pages) استفاده می‌کنند، از برنامه‌های میزبانی وب ویندوز پشتیبانی کامل می‌کنند.

معایب‌ هاست ویندوز

هاست ویندوز چیست؟

هزینه بیشتر نسبت به سرور لینوکس و عدم پشتیبانی از برنامه‌های غیر ویندوزی و پایین‌تر بودن سرعت سرور

بسته‌های میزبانی وب ویندوز نسبت به سایر بسته‌های میزبانی وب یونیکس هزینه بیشتری دارند. پرا که بر خلاف رایگان بودن سرور لینوکس، پلت فرم میزبانی وب ویندوز رایگان نیست. علاوه بر این، اجازه اجرای نرم افزارهای اصلی وب رایگان را نمی‌دهد. بنابراین هزینه کلی استفاده از سرورهای میزبانی وب ویندوز بیشتر است.سرورهای میزبان ویندوز نمی‌توانند وب سایت‌هایی را اجرا کنند که از نرم افزارهای کاربردی وب مانند CGI یا PERL استفاده می‌کنند. این نرم افزارهای کاربردی برای استفاده در سرورهای برنامه یونیکس توسعه یافته اند و‌هاست ویندوز با آنها سازگاری ندارد.سرعت سرورهای‌هاست ویندوز کمتر از سرورهای‌هاست یونیکس است. بنابراین وب‌سایت‌هایی که محتوا را با سرعت به کاربران آنلاین ارائه می‌کنند، با استفاده از خدمات میزبانی لینوکس بهتر اجرا میشوند. همچنین سرورهای میزبان ویندوز باید بارها و بارها راه‌اندازی مجدد شوند. این باعث کاهش زمان کار شبکه یک وب سایت و ایجاد تاخیر در جابجایی از یک صفحه وب به صفحه دیگر می‌شود.

در ارائه دهنده‌ هاست ویندوز به دنبال چه چیزی باشیم؟

به طور خلاصه می‌توانی گفت اگر وب سایت شما با استفاده از میزبانی وب ASP.NET ساخته شده است، باید از یک سرور ویندوز استفاده کنید.

وب سایت شما با ASP.NET توسعه یافته است

اگر وب‌سایتی که روی سرور میزبانی می‌کنید با ASP.NET توسعه یافته باشد، راه‌حل عالی برای آن‌هاست یا سرور ویندوز خواهد بود، به این دلیل که وب سایت شما با میزبانی ویندوز سازگار خواهد بود. بنابراین در دراز مدت هیچ مشکلی پیش نخواهد آمد و شما قادر خواهید بود وب سایت خود را بدون مواجهه با هیچ چالش مهمی‌مدیریت کنید. برای اطلاعات بیشتر مقاله ASP.NET چیست را مطالعه کنید.در کنار این نوع‌هاست، می‌توانید چندین ویژگی را در اختیار داشته باشید. به عنوان مثال، شما می‌توانید به سرور ایمیل Microsoft Exchange دسترسی پیدا کنید. این به شما کمک می‌کند تا ایمیل‌ها را بدون مواجهه با چالش‌های مهم مدیریت کنید.

به همین ترتیب، این شما هستید که شروع به استفاده از ویژگی‌ها و مدیریت‌هاست خود بر اساس نیازهای خود می‌کنید.اگر فردی فنی نیستید باید به جای‌هاست لینوکس سراغ‌هاست ویندوز بروید. دلیلش این است که برای مدیریت آن نیازی به تخصص بالایی ندارید. شما می‌توانید بدون مواجهه با چالش‌های زیاد، به کار بر روی طرح میزبانی خود ادامه دهید. معمولاً نیازی به کمک گرفتن از یک متخصص فنی برای مدیریت برنامه میزبانی خود نخواهید داشت. در عوض، می‌توانید آن را به تنهایی سفارشی نموده و طراحی خود را انجام دهید.

پشتیبانی از فریمورک های ویندوز

بسیاری از برنامه‌های کاربردی وب یا وب سایت‌هایی که برای اجرا بر روی‌هاست ویندوز در نظر گرفته شده اند با فناوری‌های مایکروسافت از جمله چارچوب توسعه ASP.NET ساخته شده اند. اکثر ارائه دهندگان میزبانی وب ویندوز برنامه‌هایی را ارائه می‌دهند که شامل پشتیبانی از برنامه‌های توسعه یافته در ASP.NET می‌شود. به نسخه ASP.NET که توسط میزبان وب ویندوز پشتیبانی می‌شود توجه کنید. آخرین نسخه چارچوب ASP.NET 4.0 است، اما برنامه‌های کاربردی وب که قصد دارید روی سرور وب خود نصب کنید ممکن است بر روی یک نسخه قدیمی‌تر توسعه داده شوند. به طور کلی، نسخه‌های ASP سازگاری به عقب را ارائه می‌دهند، به این معنی که یک برنامه وب ساخته شده با نسخه ۲.۰ چارچوب دات نت می‌تواند بر روی نسخه ۴.۰ اجرا شود.

با این حال، مواجه شدن با مشکلات سازگاری که می‌تواند بر عملکرد وب سایت یا برنامه وب شما تأثیر بگذارد، غیر معمول نیست. به همین دلیل، مهم است که مطمئن شوید راه حل میزبانی ویندوز شما با چندین نسخه ASP.NET نصب شده است تا سازگاری و پایداری سرور شما به حداکثر برسد.علاوه بر ASP.NET، میزبان وب ویندوز شما باید بتواند برنامه‌های توسعه یافته با سایر فناوری‌های توسعه وب محبوب مانند PHP یا Perl را اجرا کند. بسیاری از برنامه‌های وب منبع باز با PHP ساخته شده اند، بنابراین ممکن است بخواهید مطمئن شوید که PHP (ترجیحاً PHP 5 به بالا) در لیست ویژگی‌های ارائه دهنده‌هاست ویندوز شما گنجانده شده است.

سازگاری سرور پایگاه داده با راه حل میزبانی ویندوز شما

یکی از ویژگی‌هایی که باید در هر طرح میزبانی ویندوز با کیفیت گنجانده شود، سرور پایگاه داده است. سرورهای پایگاه داده، مانند MySQL یا MS SQL Server، برنامه‌هایی هستند که داده‌ها را برای یک برنامه وب یا وب سایت جمع آوری، ذخیره نموده و تحویل می‌دهند. به عنوان مثال، یک سرور پایگاه داده پیام‌های توییتر شما یا پست‌هایی را که در فیس بوک می‌گذارید ذخیره می‌کند.اگر قصد دارید یک برنامه وب مانند پلت فرم وبلاگ نویسی وردپرس را بر روی میزبان وب ویندوز خود نصب کنید، به یک سرور پایگاه داده نیاز دارید. اکثر ارائه دهندگان میزبانی وب ویندوز پایگاه داده MySQL را ارائه می‌دهند، زیرا منبع باز و ارزان تر است. برای اطمینان از سازگاری سرور شما با اکثر برنامه‌های وب، ایده خوبی است که برنامه‌ای را انتخاب کنید که شامل MySQL، MS Access و MS SQL Server است که رایج‌ترین قالب‌های پایگاه داده‌ای هستند که با آن‌ها مواجه می‌شوید.

یکی دیگر از جنبه‌هایی که باید در نظر بگیرید، تعداد پایگاه‌های داده و ظرفیت پایگاه داده ارائه شده توسط ارائه دهنده میزبان وب ویندوز شما است. به عنوان مثال، اگر دو وب سایت مجزا بر روی سرور خود اجرا می‌کنید، یا اگر برنامه‌های پیچیده ای دارید که با بیش از یک پایگاه داده کار می‌کنند، ممکن است به چندین پایگاه داده نیاز داشته باشید. برخی از ارائه دهندگان فضای دیسک تخصیص داده شده به پایگاه داده شما را محدود می‌کنند، که در صورت اجرای یک برنامه فشرده داده با الزامات عملکرد گسترده، ممکن است منجر به مشکلاتی شود.قبل از انتخاب یک سرویس میزبانی وب ویندوز، باید پیکربندی سرورهای پایگاه داده ارائه شده با طرح را بررسی کنید، از جمله تعداد و اندازه پایگاه‌های داده. این اقدام احتیاطی ساده به شما کمک می‌کند تا از بسیاری از مشکلات در آینده جلوگیری کنید.

خدمات پشتیبانی‌ هاست ویندوز

یکی از مهمترین ویژگی‌هایی که هنگام انتخاب سرویس میزبانی وب باید به آن توجه کنید، پشتیبانی ۲۴ ساعته و جامع از مشتری است. صرف نظر از اینکه یک حرفه ای با تجربه یا فقط یک مبتدی در میزبانی وب هستید، دیر یا زود به کمک ارائه دهنده میزبانی وب ویندوز خود نیاز خواهید داشت. هنگامی‌که مشکلاتی پیش می‌آیند، داشتن یک متخصص میزبانی ویندوز که بتواند علت اصلی مشکل را شناسایی کند و به حل سریع آن کمک کند، بسیار مهم است.خدمات مشتری خوب به معنای چیزی بیش از پشتیبانی فنی است، اگرچه پشتیبانی فنی ۲۴ ساعته یک ویژگی است که باید در همه برنامه‌های میزبانی ویندوز گنجانده شود.

در صورتی که قصد دارید وب سایت خود را از یک حساب میزبانی دیگر منتقل کنید، باید بررسی کنید که آیا ارائه دهنده سرویس میزبانی ویندوز جدید شما انتقال وب سایت رایگان ارائه می‌دهد یا خیر. برخی از ارائه دهندگان هزینه ای برای این سرویس درخواست می‌کنند، که می‌تواند به سرعت هزینه‌ها را به هزینه پایین سرویس میزبانی اضافه کند. به طور مشابه، برخی از ارائه دهندگان برای راه اندازی حساب میزبانی ویندوز شما هزینه ای دریافت می‌کنند. باز هم، این هزینه راه اندازی ممکن است قابل توجه نباشد، اما به هزینه کلی راه حل میزبانی وب ویندوز اضافه می‌کند.

چه‌ هاست ویندوزی بخرم؟

هاست ویندوز چیست؟

وب‌رمز به عنوان یک متخصص با تجربه میزبانی ویندوز قادر است بهترین راه حل‌های‌هاست ویندوز را در این صنعت به شما ارائه دهد. با چندین برنامه میزبانی وب ویندوز که برای رفع نیازهای هر مشتری میزبانی وب ویندوز طراحی شده است، طیف کاملی از راه حل‌های میزبانی را ارائه می‌دهد.برنامه‌های میزبانی وب ویندوز از webramz.com مملو از ویژگی‌هایی است تا اطمینان حاصل شود که از وب سرور خود بیشترین استفاده را می‌کنید. بسته به طرحی که انتخاب می‌کنید از تمام نسخه‌های ASP.NET و MySQL و/یا پایگاه‌های داده MS SQL پشتیبانی می‌کند. برای اثبات قابلیت اطمینان برنامه‌های میزبانی ویندوز، Hostek.com دارای ۹۹.۹۹٪ ضمانت آپتایم و ۳۰ روز ضمانت بازگشت وجه است.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *