هاست سرور ایران | خرید هاست پرسرعت

هاست پایتون

هاست پایتون

هاست پایتون چیست، به طور خلاصه میزبانی وبی که از زبان برنامه‌نویسی پایتون پشتیبانی می‌کند، میزبانی پایتون خوانده می‌شود. برای آن که بدانید هاست پایتون چیست می‌توان گفت، در واقع میزبان‌های وب برنامه‌های انحصاری را برای تسهیل امور مربوط به توسعه دهندگان سایت ارائه داده و انعطاف پذیری و آزادی کدنویسی در زبان‌های مختلف را ارائه می‌دهند. هاست پایتون هاستی است که از زبان برنامه نویسی پایتون پشتیبانی می‌کند. در این مقاله به شما خواهیم گفت میزبانی پایتون چیست و با ۸ مزیت آن آشنا خواهیم شد.با هاست سرور ایران همراه باشید.

پایتون چیست؟ مروری بر تاریخچه آن

 

زبان برنامه نویسی پایتون یک زبان برنامه‌نویسی است که امروزه رتبه خود را در لیست پرکاربردترین زبان‌های برنامه نویسی و خرید هاست پایتون بالاتر برده است. این زبان نکات کلیدی بسیاری دارد که آن را دنیای مجازی شرکت‌ها، هاست لینوکس، و همچنین بسیاری از حوزه‌های دیگر صنعت متمایز می‌کند. تاریخچه این زبان در عین پیچیدگی، ساده و بسیار جذاب است. ما به تاریخچه مختصری از این زبان می‌پردازیم تا ریشه‌های آن و زمینه‌های استفاده از آن در طول سال‌ها را بهتر درک کنیم.پایتون یک زبان برنامه‌نویسی همه منظوره است، به این معنی که در‌ میزبانی پایتون، برخلاف HTML، CSS و جاوا اسکریپت، علاوه بر توسعه وب، می‌توان از آن برای انواع برنامه‌نویسی و توسعه انواع نرم افزارهای دیگر نیز استفاده کرد.

پایتون را می‌توان برای موارد فوق مورد استفاده قرار داد:توسعه وب و برنامه تلفن همراه (یا سمت سرور).توسعه اپلیکیشن و نرم افزار دسکتاپ،پردازش داده‌های بزرگ و انجام محاسبات ریاضی،نوشتن اسکریپت‌های سیستم (ایجاد دستورالعمل‌هایی که به سیستم کامپیوتری بگوید کاری را انجام دهد)پایتون در سراسر جهان تقریباً در هر صنعتی که تصور کنید استفاده می‌شود، در اواخر دهه ۱۹۸۰ ایجاد شد. سپس برای اولین در سال ۱۹۸۹ توسط Guido van Rossum اجرا شد.نام پایتون برگرفته از یک سریال کمدی بریتانیایی – “سیرک پرنده مونتی پایتون” است که افسانه شاه آرتور را تقلید می‌کند.این زبان برنامه‌نویسی از خستگی یک برنامه‌نویس در دهه ۱۹۸۰ سرچشمه می‌گیرد. Guido van Rossum مترجمی برای یک زبان اسکریپت‌نویسی جدید نوشت و سپس آن را Python نامید.

هاست پایتون

پایتون یک زبان برنامه نویسی شی گرا با کدنویسی واضح و مختصر است. پایتون شامل کلمات انگلیسی در کدنویسی خود می‌شود که به سادگی و خوانایی آن کمک می‌کند، به علاوه دارای کتابخانه‌های قدرتمندی است که کار را برای شما آسان می‌کند. فریم ورک های پایتون زیادی وجود دارد، از جمله جنگو، Pyramid، Flask، TurboGears و web2py. استفاده از آن‌ها باعث می‌شود بدون فکر کردن به پروتکل‌ها، مدیریت رشته، فرآیند و غیره، به راحتی برای برنامه‌های کاربردی وب کدنویسی کنید.همانند بسیاری از زبان‌های برنامه نویسی دیگر، پایتون هم مدت زیادی وجود داشته است و آزمون زمان را به خوبی پشت سر گذاشته است. در واقع، محبوبیت پایتون همچنان در حال افزایش است. این روند صعودی هیچ نشانه‌ای برای توقف نشان نمی‌دهد و پایتون را به عنوان یک نیروی قابل اعتماد باقی می‌گذارد.اما اجازه ندهید دامنه وسیع پایتون شما را بترساند. درست مانند زبان‌های دیگر، پایتون یک زبان برنامه نویسی ساده و آسان برای یادگیری است و می‌تواند به طور تصاعدی شانس استخدام و درآمد شما را در عرض چند ماه نیز افزایش دهد.

هاست چیست؟

هاست یا خدمات میزبانی وب، میزبانی وب سرویسی است که سایت یا برنامه وب شما را در اینترنت قابل دسترسی می‌کند. همچنین یکی از ضروری ترین عناصری است که هنگام ساخت یک وب سایت باید در نظر گرفت.‌هاست امکان میزبانی اشتراکی یا اختصاصی یک یا چند سرویس را برای مشتریان خود فراهم می‌کند. معمولاً علاوه بر میزبانی وب سایت‌ها، از یک سرویس میزبانی وب نیز می‌توان برای میزبانی ایمیل، فایل‌ها، بازی‌ها و سایر محتواهای اینترنتی استفاده کرد. خدمات میزبانی وب، شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا یک یا چند عملکرد اصلی مبتنی بر وب را به مشتریان خود ارائه دهند.

هاست پایتون چیست؟

مهم نیست که می‌خواهید وب سایت‌های پیچیده یا برنامه‌های کاربردی ساده ایجاد کنید، پایتون با مجموعه ای مناسب از ابزارها برای ایجاد آن‌ها ارائه می‌شود.اگر وب سایتی دارید که با پایتون طراحی شده است، باید از یک میزبان وب پایتون استفاده کنید تا کار را برای شما آسان کند. برنامه‌ها و ویژگی‌های میزبانی پایتون، نصب ماژول‌های پایتون را برای شما آسان می‌کند. همچنین سرعت و بهره وری را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد.‌هاست پایتون یک میزبانی لینوکس است که برای استفاده با برنامه‌های طراحی شده با پایتون با نصب پیش نیازهای مربوطه بر روی سرور بهینه شده است.اگر وب سایتی دارید که با پایتون طراحی شده است، باید از یک میزبان وب پایتون استفاده کنید تا کار را برای شما آسان کند. برنامه‌ها و ویژگی‌های میزبانی پایتون، نصب ماژول‌های پایتون را برای شما آسان می‌کند. همچنین سرعت و بهره وری را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد.‌هاست پایتون یک میزبانی لینوکس است که برای استفاده با برنامه‌های طراحی شده با پایتون با نصب پیش نیازهای مربوطه بر روی سرور بهینه شده است.

مزایای هاست پایتون

استفاده از پایتون به عنوان یک زبان برنامه نویسی وب مزایای زیادی دارد. پایتون یک انتخاب عالی برای بسیاری از کسب و کارها است و دلایل زیادی برای انتخاب و استفاده از پایتون وجود دارد.انعطاف پذیری، خوانایی، مقیاس پذیری، قابلیت حمل و سرعت برخی از مزایای پایتون است. همچنین پایتون یکی از تنها زبان‌های برنامه‌نویسی است که از برنامه‌های ریاضی فشرده پشتیبانی می‌کند.در ادامه خواهیم گفت مزایای پایتون چیست و چرا باید از پایتون برای توسعه اپلیکیشن وب استفاده کنید.

پایتون چند منظوره است.

پایتون یک زبان برنامه نویسی همه منظوره سطح بالا با طیف گسترده ای از برنامه‌های کاربردی است. از توسعه وب سایت با استفاده از چارچوب‌هایی مانند جنگو و پیرامید گرفته تا توسعه بازی و توسعه رابط کاربری گرافیکی دسکتاپ و اسکریپت نویسی وب، در همه موارد فوق، پایتون یک زبان بسیار کاربردی است.پایتون در چندین پلتفرم برای توسعه محصولات میان‌افزار مختلف استفاده می‌شود و دامنه‌های کاربردی زیادی را در بر می‌گیرد.همچنین پایتون یک انتخاب بهینه برای عملیات امنیتی است. امنیت اطلاعات، امنیت وب سایت و امنیت سایبری همگی قابلیت‌هایی هستند که با پایتون قابل پیاده سازی هستند. می‌توانید مثال‌های بسیاری از برنامه‌های کاربردی وب پایتون را در Applications for Python بخوانید.

بهره‌وری توسعه‌دهنده را افزایش می‌دهد

بهره وری یک ویژگی بزرگ برای پروژه‌های وب است. ایدئولوژی پایتون پیروی از قراردادها و اجتناب از کارهای تکراری است که زمان زیادی را می‌گیرد. به همین دلیل، پایتون یک زبان بسیار انعطاف پذیر است. برنامه شما، با تایپ پویا، کدنویسی و اشکال زدایی، توسط هر توسعه دهنده نرم افزاری آسان تر است.استفاده مجدد از قالب‌ها و ماژول‌ها از نظر زمان بسیار کارآمد است و سینتکس آسان برای استفاده، کل فرآیند توسعه را بهینه می‌کند. فریم‌ورک‌های تست واحد و اشکال‌زدایی را فراموش نکنید، همچنین ویژگی‌های یکپارچه‌سازی فرآیند نیز به مزایای پایتون اضافه شده است، که آن را به انتخابی ایده‌آل در هنگام کار در مهلت‌های زمانی دقیق تبدیل می‌کند.

پشتیبانی گسترده از کتابخانه

بزرگترین مزیت پایتون تعداد کتابخانه‌های شخص ثالثی است که از آن پشتیبانی می‌کند. کتابخانه پایتون قطعه ای کد از پیش نوشته شده است که می‌توانید آن را در پروژه خود یا مجموعه ای از ماژول‌ها قرار دهید. کتابخانه استاندارد Python که به زبان C نوشته شده است، مجهز به نحو، توکن‌ها و ماژول‌های اصلی است.همچنین توسعه دهندگان پایتون دارای مخزن گسترده ای از کامپوننت‌ها و نرم افزار پایتون در قالب فهرست بسته پایتون (PyPI) هستند. این کتابخانه‌های خارجی را می‌توان برای نوشتن اسناد، آزمایش خودکار، اسکریپت نویسی مرورگرهای وب، مدیریت پایگاه‌های داده، گرافیک و CGI، سرورهای ایمیل، و threading استفاده کرد.علاوه بر این، تعداد زیادی کتابخانه نیز برای توابع علمی‌و ریاضی موجود است، مانند NumPy، TensorFlow، Pandas، SciPy و PyTorch.

 کد پایتون قابل حمل است

کدهای پایتون به گونه ای طراحی شده است که بسیار قابل حمل باشد بدین معنا که توسط تمامی‌سیستم عامل‌ها، ویندوز، لینوکس، یونیکس و macOS پشتیبانی می‌شود. کد پایتون می‌تواند در سیستم عامل‌ها و محیط‌های مختلف بدون نیاز به هیچ گونه تغییری اجرا شود. همچنین شامل جعبه ابزار Tcl GUI برای پیاده سازی رابط کاربری گرافیکی قابل حمل است.همچنین پایتون پشتیبانی باورنکردنی پیشرفته ای برای ادغام با سایر زبان‌های برنامه نویسی دارد. صفحه GitHub برای CPython، پیاده‌سازی مرجع پایتون در C، بیش از ۳۸.۷ هزار ستاره و بیش از ۱۵۰۰ مشارکت‌کننده دارد. به طور مشابه، می‌توان از آن در کنار جاوا، C، C++، جاوا اسکریپت یا روبی استفاده کرد.در واقع پایتون به عنوان پایه برای بسیاری از برنامه‌های کاربردی وب استفاده می‌شود. در واقع برنامه نویسان کد برنامه نویسی حیاتی را به زبان C/C++ یا جاوا می‌نویسند و از ماژول‌های پایتون برای اتصال اجزای مختلف به یکدیگر استفاده می‌کنند.

پایتون با قابلیت یادگیری و استفاده آسان

خوانایی کد و طراحی‌های ساده کاربر پسند جنبه‌های مهم یک زبان برنامه نویسی است. پایتون برای درک و استفاده آسان از طراحی منظم، تمیز و ساختار یافته استفاده می‌کند.انعطاف پذیری، خوانایی و مفسر قدرتمند آن را به یکی از ساده ترین زبان‌های شی گرا برای استفاده تبدیل کرده است. مدیریت خودکار حافظه یکی دیگر از مزایای ارائه شده توسط پایتون است. همچنین از پارادایم‌های برنامه نویسی متعدد مانند تابعی، شی گرا، امری و اعلامی‌پشتیبانی می‌کند که امکان پیاده سازی آسان را فراهم می‌کند.

انجمن‌های پشتیبانی پر رونق

انجمن‌های پایتون بسیار فراگیر و مبتکر است. کاربران پایتون شامل انواع کاربران اعم از مبتدیان و توسعه دهندگان با تجربه بودند. توسعه دهندگان نرم افزار برای ارائه راه حل‌ها و برگزاری بحث‌های فکری هماهنگ کار می‌کنند.با استفاده از پایتون در فناوری‌های جدید مانند یادگیری ماشین یا هوش مصنوعی و امنیت سایبری، محبوبیت آن همچنان افزایش می‌یابد. تنها در ۵ سال گذشته، تعداد برنامه نویسانی که از پایتون استفاده می‌کنند تقریبا دو برابر شده است.در حال حاضر بیش از ۱ میلیون وب سایت از پایتون برای برنامه نویسی سمت سرور استفاده می‌کنند. پایتون با پیاده سازی در بسیاری از زمینه‌ها، جامعه بزرگی متشکل از دانش آموزان، دانشگاهیان، برنامه نویسان و دانشمندان ایجاد کرده است.

هاست پایتون

بخشی از پشته LAMP

LAMP مخفف بسیار معروفی برای مجموعه ای از فناوری‌های وب است که به ساخت وب سایت‌ها و برنامه‌های کاربردی وب می‌پردازند. LAMP، ابداع شده توسط Michael Kunze، مخفف Linux به عنوان سیستم عامل، آپاچی به عنوان وب سرور HTTP، MySQL، به عنوان سیستم مدیریت پایگاه داده رابطه ای و پایتون به عنوان زبان برنامه نویسی میباشد. اگرچه P در ابتدا به معنای PHP زبان وب بود، پایتون مدت‌هاست که جایگزین آن به عنوان بهترین انتخاب برای زبان برنامه‌نویسی سمت سرور شده است. پشته LAMP یک راه حل وب پر استفاده است. اکثر شرکت‌ها و سازمان‌ها LAMP را برای توسعه وب سایت خود به دلایل مختلف ترجیح می‌دهند:تمام فناوری‌های موجود در پشته رایگان و منبع باز هستند.آنها فن آوری‌های انعطاف پذیر و قابل تنظیم هستند که می‌توانند با هر نیاز توسعه ای مطابقت داشته باشند.انواع مختلفی مانند WAMP، LEMP، LAPP، LEAP و MAMP در دسترس هستند.پشته ایمن و مطمئن که مورد اعتماد یک جامعه بزرگ است.شمار زیادی چارچوب‌ها و ابزارها در آن موجود است.

پایتون آرایه وسیعی از ابزارها و چارچوب‌های توسعه برای هر نوع استفاده دارد

ریمورک‌های وب تمام پشته معروف مانند جنگو، TurboGears و Web2Py شامل یک سرور برنامه HTTP، یک سیستم مدیریت پایگاه داده، یک موتور قالب، و یک توزیع کننده درخواست برای توسعه سمت سرور و یک جعبه ابزار AJAX به همراه عناصر UI برای سمت مشتری هستند.از سوی دیگر، فریمورک‌های میکرو مانند Flask و Pyramid روی یک جنبه خاص تمرکزدارند.علاوه بر این، سیستم‌های مدیریت محتوا، چارچوب‌های مشتری وب و اجزای وب نیز برای توسعه برنامه پایتون در دسترس هستند.

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *